Meet Our Team

Our Staff, both teachers and administration, were chosen for their passion for working alongside our students every step of the way to help them get the most out of both school and their futures. If you would like to get in touch with a member of our team, please email info@seda.wa.edu.au.

TEACHING STAFF

Rocky Collins, Principal
Silv Lombardi, Assistant Principal
Eleanor Collins, Program Coordinator
Nikki Ellaway, Program Coordinator
Greg Turner, Program Coordinator
Matthew Wood, Program Coordinator
Kara Antonio, Teacher - Fremantle Dockers Sports Development Program
Courtney Bell, Teacher - Fremantle Dockers Sports Development Program
Josh McMahon, Teacher - Fremantle Dockers Sports Development Program
Simon Parry, Teacher - Fremantle Dockers Sports Development Program
Brent Snook, Teacher - West Coast Eagles Sports Development Program
Airlie Runnalls, Teacher - West Coast Eagles Sports Development Program
Jemma Cook, Teacher - Netball WA Sports Development Program
Kara Malkovic, Teacher - Netball WA Sports Development Program
Jasmin McLernon, Teacher - Netball WA Sports Development Program
Carl Johnson, Teacher - Basketball WA Sports Development Program
Chris Lenferna, Teacher - Basketball WA Sports Development Program
Ebony Martin, Teacher - Basketball WA Sports Development Program
Braydon Beckley, Teacher - Perth Glory Sports Development Program
Jaime Duncanson, Teacher - Perth Glory Sports Development Program
Joe Henderson, Teacher - Perth Glory Sports Development Program
Paul Steven, Teacher - Perth Glory Sports Development Program
Jacob Coniglio, Teacher - Cricket Australia Sports Development Program
Mark Turner, Teacher - Cricket Australia Sports Development Program
Haydn Slodecki, Teacher - Bunbury Multisport Program
Greg Wood, Teacher - Bunbury Multisport Program

Stephanie Garner - Roaming Teacher

Evalena Lowe - Roaming Teacher
Kyle Sinclair - Roaming Teacher

Administration STAFF

Luciana Achilli, Business Services Manager
Lisa Wilkins, Executive Assistant
Steve Blair, Wellbeing Coordinator
Shane Beros, Aboriginal Engagement Coordinator
Mikayla Morrison, Aboriginal Engagement Coordinator and Baldja Mob Leader
Ruby Pettit, Student Wellbeing Coordinator
Anita Shipley, Programs Manager
Callum Street, Operations Coordinator
Rosie Leeder, Operations Officer (Trainee)
Emily Andrews, Marketing Manager
Ben Reynolds, Video and Content Creator
Lauren O'Connor, Registrar
Zac Butterworth, Administration Officer (Trainee)
Makenzie Sultana, Admissions Officer (Trainee)
Tim Haley, ICT Coordinator
Steph Keisler-Wills, Education Officer
Liz Carson, Finance Manager
Louise Sandison, Workplace and Pathways Coordinator